Menu
 • bip

 • OFERTA NASZEGO PRZEDSZKOLA…..GAZETKA

  NASZE PRZEDSZKOLE

  Z wielką przyjemnością zapraszamy Rodziców i wszystkich chętnych do chwili relaksu z pisemkiem ,,Nasze przedszkole”. Mamy nadzieję , że chętnie wrócimy wspomnieniami do minionych dni a inni poznają co ciekawego działo się w pierwszym półroczu.

                                    Życzymy przyjemnej lektury

   

   Rada Pedagogiczna

  Przedszkola Samorządowego

  W Dąbrowie

  TO SIĘ ZDARZYŁO…

   

   

  Już na początku września do naszego przedszkola przybył Koziołek Matołek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy naszego bohatera oraz aktywnie uczestniczyły w warsztatach teatralnych.

  Cyklicznie co miesiąc odbywały się koncerty muzyczne. We wrześniu  koncert p.t. Nutki w garnku , czyli z czego się składa muzyka – przedszkolaki bliżej poznały instrument muzyczny ukulele. W październiku koncert nosił tytuł Dziecięcy świat fantazji  a dzieci aktywnie uczestniczyły grając na instrumentach perkusyjnych. W listopadzie  śpiewaliśmy pieśni patriotyczne podczas  koncertu  Jak Polska odzyskała niepodległość. Nim zabłyśnie gwiazdka to tytuł koncertu grudniowego, trąbka okazała się bardzo ciekawym instrumentem muzycznym. Puzon i zabawy dźwiękowe to atrakcje podczas styczniowego koncertu Do góry nogami.

  W październiku i listopadzie realizowany był projekt Empatyczna komunikacja dla zdrowego i szczęśliwego życia. W ramach tego projektu odbyły się również warsztaty dla nauczycieli i rodziców.

  W październiku dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę oraz  brać udział w warsztatach pszczelarskich Fascynujący świat pszczół.

  Bardzo ważnym wydarzeniem dla dzieci z grupy Krasnali oraz ich rodziców była impreza Pasowanie na przedszkolaka. Występy starszych koleżanek i kolegów , wręczanie dyplomów i prezentów dostarczyło mnóstwo niezapomnianych wrażeń przedszkolakom.

  W ramach wychowania patriotycznego 08.11. o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci z grupy Starszaków i Tropicieli odbyły wycieczkę pod pomnik Ułanów Jazłowieckich w Dąbrowie.

  Zaangażowaliśmy się również w Kampanię 19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży organizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach. W przedszkolu dominował kolor pomarańczowy i zostały przeprowadzone profilaktyczne pogadanki na temat Jak mówić NIE.

  W oparciu o Konwencję o Prawach Dziecka 20 listopada rozmawialiśmy o prawach dziecka . Dzieci brały również udział w Gminnym konkursie plastycznym o Prawach dziecka, którego celem było popularyzowanie i utrwalanie praw dziecka. Adaś z grupy Starszaków otrzymał wyróżnienie w tym konkursie.

  25 listopada swój wielki dzień miały również MISIE. Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły ze swoimi ulubieńcami. Oj działo się działo – były zabawy , tańce, recytacja wierszy i przytulaniom  do misiów nie było końca.

  W listopadzie dzieci z grupy Tropicieli brały udział w powiatowym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej w Błoniu.

   

  W grudniu też było dużo atrakcji. Już drugiego dnia odbyła się wycieczka autokarowa do Warszawy. Celem wyjazdu były warsztaty w kinie oraz oglądanie filmu p.t. Basia.

  6 grudnia do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość . Wszystkie dzieci były bardzo grzeczne przez cały rok więc zaszczycił nas swoją obecnością Święty Mikołaj. Były wspólne zabawy z Mikołajem i każde dziecko otrzymało prezent . Oj działo się działo  że HO, HO, HO…

  Tradycyjnie jak co roku w każdej grupie odbyły się spotkania wigilijne. W grupie Krasnali rodzice i dzieci musieli się trochę potrudzić . Brali udział w quizie o Świętach Bożego Narodzenia  i aktywnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Cała impreza zakończyła się wspólnym poczęstunkiem zorganizowanym przez rodziców.

  Grupa Starszaków wystawiła przedstawienie o tematyce świątecznej. Każde dziecko aktywnie brało udział w tej inscenizacji. Ciekawe stroje, ładna oprawa muzyczna sprawiły że spotkanie wigilijne w tej grupie było bardzo udane. Rodzice też się wykazali organizując słodki poczęstunek.

  Zgodnie z wieloletnią tradycją dzieci z grupy  Tropicieli wystawiły Jasełka. Piękne kreacje, rekwizyty uświetniły występy dzieci. Można się było poczuć jak w prawdziwym teatrze. Podobnie jak w poprzednich grupach rodzice też się zaangażowali w organizację  słodkiego poczęstunku. Ciekawym punktem spotkania był pokaz slajdów z udziałem ich pociech.

  I już styczeń Nowego Roku 2020. Pamiętamy o Kubusiu Puchatku przypominając sobie niektóre przygody ze Stumilowego Lasu .

  Wszystkie przedszkolaki uczestniczą w przygotowaniach do obchodów Dnia Babci i Dziadka. Każda grupa przygotowała część artystyczną: wiersze, piosenki , wspólny taniec z babcią lub dziadkiem , laurki oraz STO LAT odśpiewane przez wnuczęta. To jedyne dni w roku , kiedy Babcia i Dziadek są gośćmi w przedszkolu a dzieci czekają na ten dzień w wyjątkowym napięciu. Spotkania kończyły się słodkim poczęstunkiem.

  Zgodnie z powiedzeniem w karnawale same bale ,w naszym przedszkolu też odbył się  bal karnawałowy . Ciekawe  i interesujące kreacje , odpowiednia muzyka przyczyniły się do wspaniałej zabawy dzieci. Było fajnie więc balowaliśmy dwa dni.

   

   Atrakcje , atrakcjami , ale podczas codziennego pobytu dziecka w przedszkolu , przedszkolaki nie narzekały  na nudę. Stosownie do grupy wiekowej prowadzone były zabawy wspierające rozwój zmysłów oraz procesów poznawczych – ćwiczenia ortofoniczne, ćwiczenia spostrzegawczości, zabawy rozwijające analizę i syntezę słuchową, zabawy dydaktyczne, ćwiczące sprawność manualną. W ramach realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego prowadzono zajęcia z zakresu edukacji:

  – polonistycznej – uważnie słucham i pięknie mówię

  matematycznej –myślę i działam

  przyrodniczej – badam i odkrywam przyrodę

  zdrowotnej – w zdrowym ciele zdrowy duch

  – artystycznej – śpiewam , tańczę, gram

  plastyczno – technicznej – mały artysta to ja

  ruchowej – jestem sprawny

  – zajęcia w języku angielskim – dwujęzyczne dzieci

  – nauka religii na życzenie rodziców

  Oj działo się działo, przed nami nowe wyzwania, nowe atrakcje , ale o tym w następnym numerze pisemka NASZE PRRZEDSZKOLE.

  Życzymy miłej lektury !!!

   

   

   

  Opracowała: Marianna Krauze

  Zdjęcia udostępniła: Agnieszka Sicińska