O nas

Placówka nasza istnieje od 1978 roku, obecnie zmieniła siedzibę na ul. Piaskowa 30, jest przedszkolem, przystosowanym do prowadzenia grup dla dzieci od  trzeciego do szóstego roku życia .

Posiadamy sześć przestronnych, słonecznych sal dydaktycznych z łazienkami dla dzieci.
Sale wyposażone są w różnorodne kąciki zainteresowań, sprzęt komputerowy oraz cyfrowy.
Ponadto w placówce funkcjonuje gabinet terapii indywidualnej dla dzieci z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi.
Budynek otoczony jest nowoczesnym placem  zabaw  oraz posiada parking dla Rodziców.
Przedszkole sprawuje opiekę nad dziećmi, dostosowując metody i sposoby oddziaływań do wieku dziecka i jego możliwości rozwojowych, potrzeb środowiskowych z uwzględnieniem istniejących warunków lokalowych.

Nasze Przedszkole, to społeczność -6  grup,

z nowoczesnym placem zabaw i  kolorowymi salami pełnymi zabawek.

Miłymi i uśmiechniętymi paniami, które codziennie przekazują dzieciom wiedzę i krok po kroku wprowadzają w świat zabaw, a kiedy jesteś smutny i tęsknisz za mamą zawsze pocieszą i przytulą!

Jeśli chcemy zobaczyć świat wyjeżdżamy na wycieczki… Zwiedzamy najbliższą okolicę i dalsze zakątki zawsze bezpiecznym autokarem. Jeździmy do kina i do teatru. Lubimy spacery po  warszawskich łazienkach i ogrodzie zoologicznym. Bywamy u Chopina w Żelazowej Woli.

Każdy przedszkolak wie, że oprócz zabawy ważną sprawą w przedszkolu jest jedzonko! W naszym przedszkolu mamy 3 posiłki . Jemy dużo owoców i warzyw. Są desery no i…dokładki.

W salach stoją dystrybutory z wodą i zawsze spragniony przedszkolak ugasi pragnienie.

Jesteśmy zaprzyjaźnieni z zasadami higieny… mydło i woda plus pasta do zębów, to nasi codzienni przyjaciele!

Nuda nie ma tu wstępu! Nieustannie coś tworzymy… kleje, nożyczki, bibuła, kredki, farby, brokaty, plastelina, glina to wspaniały świat, w którym rozwijamy naszą wyobraźnię. Pracujemy różnymi technikami doskonaląc nasze palce, aby później potrafiły pięknie pisać w… szkole.

Nieustannie ćwiczymy pamięć ucząc się wielu tekstów piosenek i wierszy. Przychodzi czas, że prezentujemy nasze talenty na uroczystościach przedszkolnych.

Organizujemy wtedy wspólną wigilię z Rodzicami, święto rodziny, warsztaty wielkanocne, bal karnawałowy oraz spotkania z Mikołajem.

Jest to czas kiedy zwalczamy tremę i śmiało dajemy pokaz naszych umiejętności również na konkursach i przeglądach dziecięcych poza placówką.

Jeśli Rodzice pragną zobaczyć nas jak ich pociechy pracują, organizujemy warsztaty tematyczne, plastyczne, w których również biorą udział.

Włączamy się chętnie do ogólnokrajowych akcji jak np. góra grosza, cała Polska czyta dzieciom. Zbieramy nakrętki dla niepełnosprawnych dzieci oraz ciepłe rzeczy dla schroniska dla zwierząt.

Bawimy się  ,  edukujemy  i …

• W myśl przysłowia: w zdrowym ciele zdrowy duch ćwiczymy nasze ciała biorąc udział w Ćwiczenia są wsparte metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherbone oraz gimnastyki ekspresyjnej Rudolfa Labana.
  • W zajęciach muzycznych wykorzystujemy elementy metody Carla Orffa, która niezwykle skutecznie wpływa na aktywizację ruchową i muzykalność dzieci.
  • Zajęcia matematyczne odbywają się wg zasad ,,dziecięcej matematyki Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.
  • Zawitała do naszego Przedszkola również Technologia Cyfrowa i przedszkolaki już … Kodują.

Pierwsze próby czytania będą przebiegać na podstawie symultaniczno-sekwencyjną metodę nauki czytania profesor Jagody Cieszyńskiej.

• Włączamy elementy polisensotycznej metody Dobrego startu Marty Bogdanowicz.

• U nas mówimy również w języku angielskim… podczas regularnych zajęć oraz w ramach programu ,,Dwujęzyczne dzieci” , który jest również pomocny dla rodziców.

• Na życzenie Rodziców dzieci mogą uczyć się w Przedszkolu Religi,

• Jeśli dziecko ma problemy z wymową lub nieśmiałością pomocą służą nasi specjaliści: psycholog i logopeda.

Wiemy z doświadczenia, że Rodzice martwią się czy dzieci w przedszkolu są bezpieczne? Czy spełnione są wszelkie normy bhp oraz procedury dotyczące różnych aspektów życia przedszkolnego?

Otóż w naszej placówce zapewniamy Państwa dzieciom najwyższe standardy bezpieczeństwa zaczynając od bardzo dobrze wyszkolonej kadry po procedury i regulaminy  zawarte w Systemie bezpieczeństwa  zgodnie przepisami prawa, na podstawie rekomendowane Kuratorium Oświaty oraz Ministra Edukacji Narodowej.

• Jeśli macie  Państwo życzenie dowiedzieć się więcej o Naszym PRZEDSZKOLU…. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej!

Zapraszamy do Naszego Przedszkola.

Dyrektor i kadra pedagogiczna.